مولتی متر هیوکی مدل 4252

 

 نحوه کار مولتی متر هیوکی مدل DT-4252معرفی دستگاه :
مانند سایر مولتی‌مترها، نمونه‌های تولید‌شده توسط این شرکت می‌تواند مقاومت اهمی، ولتاژ و جریان AC یا DC یا هر دو نوع AC و DC باهم را اندازه‌گیری کند. در محصولات جدیدتر، قابلیت‌های تست دیود، خازن و ترانزیستور و ... را هم در نظر گرفته‌اند. یکی از مدل‌های تولیدشده با برند HIOKI، مدل DT4252 است.
این مدل توانایی اندازه‌گیری ولتاژ و جریان AC و DC (از 600 میلی‌ولت تا 1000 ولت)، مقاومت (از 600 اهم تا 60 مگا اهم) و فرکانس را دارد. همچنین با این دستگاه می‌توان دیود و خازن را ازنظر صحت و ظرفیت بررسی کرد. این دستگاه برای راه اندازی نیاز به 4 عدد باطری نیم قلمی 1.5 ولتی دارد که در پشت دستگاه و در محفظه تعبیه شده برای باطری جاگذاری می شود.معرفی کلید های عملیاتی :


1- کلید HOLD: برای ثابت نگه داشتن مقدار اندازه گیری شده بر روی صفحه نمایش این دکمه را زده تا مقدار ثابت شود . هم چنین با فشار دادن مجدد دکمه به حالت قبل بر میگردد.

2- کلید MAX/MIN : برای نمایش بیشترین و کمترین مقدار اندازه گیری شده به کار می رود . با یک بار فشار دادن این دکمه بیشترین مقدار و با فشار مجدد دکمه کم ترین مقدار و هم چنین با فشار مجدد متوسط مقدار اندازه گیری شده نمایش داده می شود. همچنین برای خروج از این قسمت دکمه را به مدت دو ثانیه نگه دارید.

3- کلید FILTER : برای سوئیچ کردن / لغو فیلتر پایین گذر و تنظیم فیلتر میان گذر استفاده میشود.

4- کلید RANGE : برای تغیر رنج اندازه گیری از این دکمه استقاده میشود . توجه داشته باشید با فشار دادن این دکمه حالت رنج بر روی دستی قرار می گرد و برای باز گرداندن آن به حالت اتوماتیک می بایست دو ثانیه این دکمه را نگه دارید.

5- برای روشن کردن نور پس زمینه صفحه نمایش دستگاه از این دکمه استفاده می شود .

سلکتور چرخش و توصیف اندازه گیری :
ترمینال های اندازه گیری :1- برای اندازه گیری پایانه جاری استفاده می شود که اشاره به ترمینال A دارد و پراب قرمز به این قسمت متصل می شود .
2- عموما برای هر اندازه گیری استفاده می شود. که به ترمینال COM اشاره دارد و پراب مشکی رنگ نیز به این قسمت متصل می شود.
3- برای اندازه ولتاژ، مقاومت، تست پیوستگی، تست دیود، ظرفیت اندازه گیری الکترواستاتیکی استفاده می شود که اشاره به ترمینال V دارد و پراب قرمز رنگ به این قسمت متصل می شود.

معرفی قسمت پشتی دستگاه:معرفی کلید های ترکیبی دستگاه:اندازه گیری :
برای اندازه گیری آمپر می بایست پراب قرمز را به ترمینال A و پراب مشکی را به ترمینال COM متصل نماید و سلکتور چرخشی را روی یکی از دو حالت اندازه گیری آمپر قرار دهید .
برای اندازه گیری ولتاژ، مقاومت، تست پیوستگی، تست دیود، ظرفیت اندازه گیری الکترواستاتیکی می باست پراب قرمز را به ترمینال V متصل و پراب مشکی را نیز به ترمینال COM متصل نمایید.

 

دانلود کاتالوگ فنی