مولتی متر هیوکی مدل DT4256

نحوه عملکرد مولتی متر هیوکی مدل DT-4256


معرفی دستگاه :

هیوکی مدل DT-4256 یک مولتی متر دیجیتال می باشد که برای استفاده از طیف گسترده ای از تنظیمات طراحی شده است . از قابلیت های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- سرعت پاسخ دهی بسیار بالا
2- مقاومت در برابر نویز های قوی
3- دارای نور پس زمینه صفحه نمایش
4- مقاومت در برار ضربه تا ارتفاع یک متر
5- دارای توابع گسترده
6- ردیاب ولتاژ
7- دارای آپشن های مختلف
8- صفحه نمایش 4 رقمی با قابلیت نمایش 6000 عدد


معرفی قسمت های مختلف دستگاهصفحه نمایش:

صفحه نمایش دستگاه به صورت چهار رقمی با قابلیت نمایش 6000 عدد می باشد . هم چنین دستگاه دارای نور پس زمینه برای مواقع مورد لزوم می باشد.

کلید های توابع :


1- کلید: HOLD برای ثابت نگه داشتن مقدار اندازه گیری شده بر روی صفحه نمایش این دکمه را زده تا مقدار ثابت شود . هم چنین با فشار دادن مجدد دکمه به حالت قبل بر میگردد.

2- کلید : MAX/MIN برای نمایش بیشترین و کمترین مقدار اندازه گیری شده به کار می رود . با یک بار فشار دادن این دکمه بیشترین مقدار و با فشار مجدد دکمه کم ترین مقدار و هم چنین با فشار مجدد متوسط مقدار اندازه گیری شده نمایش داده می شود. برای خروج از این قسمت دکمه را به مدت دو ثانیه نگه دارید.

3- کلید FILTER : برای سوئیچ کردن / لغو فیلتر پایین گذر و تنظیم فیلتر میان گذر استفاده میشود.

4- کلید RANGE : برای تغیر رنج اندازه گیری از این دکمه استقاده میشود . توجه داشته باشید با فشار دادن این دکمه حالت رنج بر روی دستی قرار می گرد و برای باز گرداندن آن به حالت اتوماتیک می بایست دو ثانیه این دکمه را نگه دارید.

5- برای روشن کردن نور پس زمینه صفحه نمایش دستگاه از این دکمه استفاده می شود .

سلکتور چرخشی و توصیف اندازه گیری :
ترمینال های اندازه گیری:


1- برای اندازه گیری آمپر استفاده می شود و پراب قرمز رنگ به این قسمت متصل می شود .
2- معمولا در هر اندازه گیری استفاده می شود و پراب مشکی به این قسمت متصل می شود .
3- برای اندازه گیری ولتاژ، مقاومت، تست پیوستگی، ظرفیت الکترو استاتیکی، تست دیود، اندازه گیری AC به وسیله پراب استفاده می شود و پراب قرمز به این قسمت متصل می شود .

روش های اندازه گیری :

برای اندازه گیری آمپر می بایست پراب قرمز را به ترمینال A و پراب مشکی را به ترمینال COM متصل نماید و سلکتور چرخشی را روی یکی از دو حالت اندازه گیری آمپر قرار دهیــد. 
برای اندازه گیری ولتاژ، مقاومت، تست پیوستگی، ظرفیت الکترو استاتیکی، تست دیود، اندازه گیری AC به وسیله پراب می باست پراب قرمز را به ترمینال V متصل و پراب مشکی را نیز به ترمینال COM متصل نمایید.

معرفی قسمت پشتی دستگاه:

معرفی کلید های ترکیبی دستگاه: 

فنی‌ :

ابعاد: 52 * 174 * 84 mm
قابلیت اندازه گیری: DC Voltage = 600mv to 1000v **** AC Voltage = 600v to 1000v *** Frequency= 99.9HZ TO 99.99KHz *** Resistance = 600Ω TO 60MΩ