ترمومتر دوکاناله لوترون مدل TM-925

 

ترمومتر دوکاناله لوترون مدل TM-925 :
دما از پارامترهای بسیار مهم در پروسه های صنعتی است . در حقیقت کمتر پروسه کنترلی بدون کنترل دما میتوان در نظر گرفت . ترمومتر (Thermometer) وسيله‌ای است که درجه حرارت را اندازه‌گيری می‌کند و برای مقاصد مختلفی به کار می‌رود.
شرکت لوترون از شرکت های پیشگام در تولید ترمومتر می باشد . ترمومتر TM-925 باکارایی ای حرفه و دارای دو کانال می باشد .
این دستگاه دارای حافظه تا ثبت 1600 مقدار است و قابلیت نشان دادن همزمان دما دو محیط را دارد ، هم چنین اتصال کلیه پراب های تیپ K و تیپ J نیز برای این دستگاه فراهم شده است.
قابلیت اتصال به کامپیوتر توسط کابل USB و کابل RS-232 از دیگر ویژگی های این محصول به شمار می آید . همین امکانات کافیست تا این دستگاه در نوع خود از بهترین گزینه های موجود در بازار باشد.


دستور کار ترمومتر لوترون مدل TM-925


برای راحتی کار دکمه های روی دستگاه را به ترتیب زیر شماره گذاری می کنیم:

1-POWER ESC 2-FUNCTION 3-REC ENTER 4-SETTING LOGGER

برای SETTING کردن دستگاه دکمه 4 را به مدت حدود 5 ثانیه فشار می دهیم.

1) K : برای تغییر بین حالت J , K می باشد. با زدن دکمه 2 می توان J یا K را عوض کرد و با زدن دکمه 3 انتخاب صورت می گیرد.
2) C : تغییر نوع اندازه گیری از فارنهایت به سانتی گراد و بالعکس
3) OFF : برای ON یا OFF کردن AUTO POWER
4) SP-T : تغییر زمان SAMPLING
5) SPACE : تعداد جای خالی در حافظه را نشان می دهد(در حالتی که هیچ داده ای ذخیره نشده باشد عدد 1600 را نشان می دهد و هرچه از این عدد کمتر باشد به همان تعداد داده در حافظه ذخیره شده است)
6) CLR : برای پاک کردن حافظه بوده و با انتخاب NO حافظه پاک می شود.
7) CODE : وارد کردن کد برای استفاده های بیشتر
نحوه ارسال داده از طریق کابل RS-232:
1- نرم افزار DL2005 : ارسال داده با این نرم افزار به صورت OFFLINE صورت میگیرد. برای اینکار ابتدا باید داده ها را ذخیره کرد.برای این منظور ابتدا دکمه 3 را فشار می دهیم، در بالای LCD نوشته REC ظاهر می شود.سپس دکمه 4 را فشار می دهیم تا کار ثبت داده صورت گیرد، در این حالت نوشته REC شروع به چشمک زدن می کند که نشان دهنده ثبت داده ها می باشد.با فشار دادن دوباره دکمه 4 عمل ثبت داده پایان می گیرد. بعد از اینکار نرم افزار DL 2005 را اجرا می کنیم.ابتدا پورت خود که کابل RS-232 به آن متصل شده است را انتخاب می کنیم و سپس نام داده را به صورت دلخواه انتخاب می کنیم. این داده در همان محل نصب نرم افزار ذخیره می شود.در مرحله بعد دکمه 1 را به مدت حدودا 5 ثانیه فشار می دهیم. در پایین LCD عبارت RS232 ظاهر می شود و عددی که در بالا نوشته می شودبیان کننده تعداد داده های ذخیره شده می باشد. سپس بر روی عبارت START در نرم افزار کلیک می کنیم. بعد از این مرحله یک بار دیگر دکمه 1 را فشار می دهیم ، با این کار عمل انتقال داده از دستگاه به کامپیوتر صورت می گیرد. با کلیک بر روی گزینه VIEW DATA می توان داده های منتقل شده را بر روی نرم افزار مشاهده کرد.
توجه : در ورژن جدید نرم افزار DL 2005 قابلیت EXPORT داده در EXCEL نیز وجود دارد. همچنین در این نرم افزار (ورژن جدید و قدیم) زمان ثبت داده مشخص نمی شود .
2- نرم افزار LUTRON 801
ارسال داده توسط این نرم افزار به صورت کاملا ONLINE انجام می شود. پس از اتصال کابل RS-232 نرم افزار را اجرا می کنیم. ابتدا در قسمت SETUP تنظیمات دلخواه را انجام می دهیم . به طور مثال با انتخاب SYSTEM SETUP می توان COM . PORT و یا نرخ نمونه برداری را تعیین نمود و یا با انتخاب CREAT NEW DATA از منوی SETUP نام فایل مورد نظر را به دلخواه تغییر داد. در قسمت MONITOR می توان دمای اندازه گیری شده توسط دستگاه را به صورت ONLINE مشاهده نمود . این داده ها همراه با زمان ثبت داده در یک فایل ACCESS یا EXCEL با همان نامی که ابتدا مشخص کردیم ذخیره می شود .
توضیح : از کابل UPCB-02 استفاده شود.

 

 

 

مشخصات فنی :

 

ابعاد: 33*60*125 mm
قابلیت اندازه گیری: 1300+ - 50- درجه فارنهایت / سانتی گراد
سایر مشخصات: قابلیت اتصال کلیه پراب ها تیپ K و تیپ J - قابلیت اتصال به PC توسط کابل USB و RS-232 ، دارای حافظه تا ثبت 1600 مقدار
اقلام همراه: همراه با کیف حمل

 

دانلود کاتالوگ فنی